نقدی بر روند بیتکوین - MAY

نقدی بر روند بیتکوین  - MAY

بیتکوین در دو ماه گذشته از 44 هزار دلار به 37500 در ماه می رسید و اکنون به زحمت روی 29 هزار دلار است، 15 هزار دلار کاهش قیمت.

تحلیل تکنیکال بیتکوین
طبق شکل وقتی فیبوناچی اصلاحی را از نقطه کف (2017 و 2020-2021) را به نقاط بیشینه قیمت بیتکوین ترسیم کنیم به اعداد جالبی میرسیم اولین سطح 61.8 درصد  دقیقا 25211 دلار است که اخیرا یکبار آنرا لمس کرده ایم، و دومین سطح 61.8 درصد 28862 دلار است  که سه بار به آن برخورد کرده ایم و آن را نقطه سه گانه مینامیم. بالارفتن از این قیمت نشانه صعود (بازار گاوی) و پایین رفتن از آن نشانه نزول قیمت است (بازار خرسی).

به همین دلیل این نقطه سه گانه (سطح 28862 دلار) یک نقطه فوق حساس برای بیتکوین است به خصوص برای گاوها، اینکه این سطح همچنان پابرجا میماند یکی از بحثهایی است که بیتکوین برای حالت صعودی پتانسیل دارد. بیتکوین نوسانات سریعی در روزهای اخیر داشته ولی فقط یکروز بوده که کندل آن زیر نقطه بحرانی 28862 دلار بسته شود.

  برای بیتکوین و اتریوم در تایم فریم روزانه اندیکاتور
RSI  و ADX  خرسی هستند و MACD  خنثی است، در کل تایم فریم روزانه خرسی است. در تایم فریم هفتگی فعلا همه این اندیکاتورها خرسی هستند.


تحلیل ایچی موکو

فعلا ابرهای ایچیموکو قیمتهای پایینتری را پیش بینی میکنند زیرا ابر ایچیموکو بالای خط قیمت است.

 


راهنمای سایت تریدینگ ویو درباره اندیکاتور ایچیموکو:

ابرایچیموکو یک ناحیه یکپارچه از اندیکاتور است و کمک میکند سرمایه گذاران محاسبات خاصی را روی نمودار انجام دهند. قیمت  زیر ابر، نشانگر روند نزولی و خط قیمت بالای ابر، روند صعودی را نشان میدهد. قدرت این سیگنال اگر قیمت و ابر در یک جهت (خلاف جهت) باشند تقویت (تضعیف) میشود.

در اینجا به دلیل خلوت شدن نمودار خطوط لگ و بیس حذف شده اند. خط ابی خط میانگین متحرک کوتاه مدت بیتکوین است که در 4 روز اخیر نقش مقاومت را بازی کرده است.

 

 

نویسنده:
نویسنده: Joseph M. Wagner

ترجمه توسط سایت جیمبو، کپی برداری بدون هماهنگی پیگرد قانونی دارد.


توضیح مترجم: نظرات تحلیلگران همیشه متفاوت است و برای تصمیم گیری باید به تحلیل خود و مطالعه منابع گوناگون اتکا کنید.


اولین نفر باشید!

ثبت دیدگاه

راه های ارتباطی