تحلیل فاندامنتال بیتکوین و چشم انداز بازار رمزارزها

تحلیل فاندامنتال بیتکوین و چشم انداز بازار رمزارزها

بیتکوین با زحمت بالای مقاومت 29 هزار دلار مانده اما با توجه به فروش های زیاد در قیمت پایین چقدر این مقاومت ادامه دارد؟

 

مقایسه رفتار قیمت بیتکون با سال قبل:

جمعه گذشته قیمت بیتکوین بعد از نزول به سطح 26 هزار دلار مجددا به 29 هزار دلار بازگشت؛ با وجود اینکه بیتکوین هنوز نشانه هایی از ریکاوری نشان میدهد، ماندن روی این تراز و فشار فروش دقیقا مانند سال قبل در همین نقطه است. سال گذشته در اواسط ماه May برای مدت 2 هفته بیتکوین به قیمت 30 هزار دلار رسید و تقریبا 50 درصد قیمت خود را از دست داد و 2 ماه زمان برد تا در سطوح مقاوتی بالاتر تثبیت شود  و سپس به بالاترین قیمت تاریخی خود برسد (69 هزار دلار). با وجود اینکه هنوز خیلی زود است که بگوییم اکنون یک سطح مقاومتی 29 – 30 هزار دلار شکل گرفته ولی به طرز عجیبی الگوی کنونی شبیه انچه است که سال قبل دیده ایم.
 
این اتفاقات برای بیتکوین به چه معناست؟

تفاوت وضعیت بیتکوین بین ماه May  امسال و سال قبل در تحلیل بنیادی آنهاست که نشان میدهد ممکن است بیتکوین نزولی بیشتر داشته باشد. NASDAQ  که   یک بازار بورس بسیار بزرگ  در آمریکا است، به احتمال زیاد نزول خواهد کرد و همراه با آن بنگاه های سرمایه گزاری سرمایه خود را ازبازار رمزارزها بیرون خواهند کشید. سرمایه گزارانی که سال قبل باعث حمایت و صعود رمزارزها شدند امسال احتمالا باعث نزول آن و جو خرسی بازار میشوند. پس بر خلاف سال قبل که بیتکوین حمایت محدوده 29 – 30 هزار دلار را داشت امسال ممکن است شاهد سطح حمایتی پایینتری باشیم.


تحلیل تکنیکال بیتکوین:


در حال حاضر بیتکوین با حالت متزلزلی بالای 29 هزار دلار است اما  معاملات فروش سنگین در قیمتهای پایین تعیین میکند که این مقاومت چقدر دوام می آورد،  سطح حمایت بعدی در صورت شکست سطح 29 هزار دلار 24500 دلار است که بعد از ان سطح حمایت اصلی 18 هزار دلار را داریم که معتقدم روند حاضر میتواند بین 6 الی 12 ماه آینده ما را به اینجا ببرد. مقاومتهای اصلی هم به ترتیب 32 و  34 هزار و  37500 دلار هستند.

نویسنده: Joseph M. Wagner
 ترجمه توسط سایت جیمبو، کپی برداری بدون هماهنگی پیگرد قانونی دارد.
توضیح مترجم: نظرات تحلیلگران همیشه متفاوت است و برای تصمیم گیری باید به تحلیل خود و مطالعه منابع گوناگون اتکا کنید.


اولین نفر باشید!

ثبت دیدگاه

راه های ارتباطی